Deťmi i dospelými obľúbená akcia sa blíži! V piatok 24. júna o 9 hodine odštartuje 3-dňová Rozprávková cesta na 1. Detskom festivale a veľtrhu v Nitre.

Na návštevníkov Rozprávkovej cesty čaká trasa vrámci celého areálu výstaviska Agrokomplex. Na trase dlhej 2 km, ktorá začne a skončí pri hlavnom stage podujatia, sa deti stretnú s celkom so 100 postavičkami, čaká ich 10 stanovíšť s 10 rôznymi úlohami. Cestou objavia rozprávkovú krajinu s kráľovstvom, strašidelným územím, vodníkmi a vílami, čertmi. Samozrejme nebudú chýbať ani známe moderne rozprávky na stanovišti nazvanom „Mišmaš“.

Najmenšie deti, pre ktoré je 2 km trasa príliš dlhá, sa môžu tešiť, že získajú od Karkulky, + možnosť voľby, či prejsť celú či kratšiu rozprávkovú trasu, tak budú mať všetci návštevníci.

V areáli Detského festivalu a Rozprávkovej cesty budú nafukovacie atrakcie, trampolíny, program na pódiu, na ktorom budú pripravené súťaže s moderátorom, zábavné divadielko pre deti, zábava s animátormi, najrôznejšie stánky s aktivitami pre deti i dospelých – workshopy, testovací jazdy, ochutnávky, maľovanie na tvár a modelovanie balónov. Pripravený bude taktiež veľtrh s veľkým množstvom hračiek, topánok, oblečenia, knižiek atď.! Všetky deti, od tých najmenších až po najväčšie, odvezie Nitrianska poľná železnica, ktorá bude zároveň prvým stanovišťom Rozprávkovej cesty.

mapa-rozpravkova-cesta-popis